Pergole – ciekawa dekoracja okna

Moda na markizy, żaluzje i pergole cały czas trwa. Z tej kategorii produktów to jednak pergole stają się obecnie coraz bardziej popularne, ponieważ dostrzega się możliwości jaki stwarzają.

Pergole a okno…

Pergole stanowią specjalny rodzaj markiz, posiadających prowadnice boczne i podpory przednie. Dzięki temu wykazują znaczną odporność i są uważane za solidne. W praktyce nie mają też na nich wpływu negatywnego warunki na zewnątrz i zmienna pogoda, opady deszczu, śniegu itp. Niegroźny im również silny wiatr.

Pergola PRO od WAKO Rolety

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów pergoli, co powoduje, że można je dopasować od warunków domu i jego cech indywidualnych. Ciekawym rodzajem jest pergola zwijana, która posiada elektryczne poszycie. Zapewnia właściwą ochronę tarasu lub też ogródka, np. w restauracjach. Jednocześnie taka pergola jest odporna na działanie wiatru, co zapewnia bezpieczeństwo. Ponadto taka pergola ma formę zwijaną, na ogół szerokość do nawet 550 cm i napęd. Wyposażona jest w osłony boczne z tkaniny stałej lub zwijanej, a daszek chroni zwinięte poszycie. Pergole są dostępne w szerokiej gamie kolorów, dzięki czemu można je dopasować do np. odcienia elewacji budynku.

Modne rodzaje pergoli

Obecnie popularność zyskują pergole segmentowe, które posiadają składane zadaszenie o dużej powierzchni. Dlatego z powodzeniem nadają się do umieszczania nad tarasem lub też ogródkami w restauracji. Większość z nich posiada oszczędny, nowoczesny design bez widocznych śrub i elementów mechanicznych. Są odporne na działanie trudnych warunkach zewnętrznych, a przez to praktyczne i komfortowe.

Nowoczesne pergole i ich design

Współczesne pergole, dzięki wysokiemu standardowi bezpieczeństwa sprawiają, że można z nich korzystać przez cały rok, niezależnie od warunków jakie panują na zewnątrz. Możliwe jest tworzenie ciekawych i designerskich przestrzeni w otoczeniu domu, które komponują się z elewacją oraz kolorami jakie są na niej zastosowane.

Wysoka jakość wykonania i ciekawy design sprawiają, że pergole można spotkać także w budynkach innych niż mieszkalne, w tym w restauracjach, hotelach, ośrodkach spa itp. Możliwy jest także wybór wolnostojących pawilonów, które można umieszczać obok domów, tworząc miejsce do wspólnego spędzania czasu i relaksu. Mogą one znajdować się np. na środku ogrodu, jednocześnie same w sobie tworząc ciekawą ozdobę, jak i przy punktach gastronomicznych lub jako zadaszenie tarasowe – przylegając do budynku. Te ostatnie są mocowane w sposób bezpośredni do budynków, do stropu, krokwi i elewacji, a ich zadaszenia są odmienne od konstrukcji pokrycia dachowego.