Jak wykończyć wnętrza w stylu nowoczesnym?

Trendy w stylizacji wnętrz zmieniają się niemal każdego sezonu. Niektóre z nich zostają jednak na dłużej. Przykładem może być tutaj styl nowoczesny, który z racji swej definicji, zawsze będzie na czasie. Jakie cechy powinna mieć aranżacja zachowana w takim charakterze, tworzona na przełomie 2018 i 2019 roku? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej!

Przede wszystkim – minimalizm

Minimalizm i prostota to domeny stylu nowoczesnego. Dlatego też, aby móc cieszyć się właśnie takim wnętrzem, należy mieć te cechy na względzie i wyrażać je na wszelki możliwy sposób. Obecnie przeważają aranżacje zachowane w ograniczonej kolorystyce, w której dominuje jeden lub dwa kolory. Najmodniejsze z nich to biel i czerń, ale bardzo dobrze sprawdzi się również czerwony lub kojarzony z przyszłością: niebieski.

Wystrój powinien być pozbawiony różnych dodatków, które zaburzałyby kolorystyczną harmonię wnętrza. W stylistyce powinny dominować proste, geometryczne kształty – np. kwadraty czy sześciokąty. We wnętrzach wykończonych w stylu nowoczesnym nie ma miejsca na niefunkcjonalne elementy, gdyż spory nacisk kładzie się na optyczne powiększanie wnętrz i wygodne użytkowanie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadać pomieszczeniom indywidualnego charakteru. Należy jednak robić to z ogromnym wyczuciem!

Bardzo ciekawym pomysłem jest także uproszczanie wszelkich skomplikowanych konstrukcji. Można to zaobserwować np. w przypadku współczesnych kominków, które redukowane są do rozmiarów dużego piekarnika!

Nowoczesne materiały

Materiały, które powinny dominować w pomieszczeniach, to przede wszystkim te pozwalające na stworzenie jednorodnej koncepcji. W zależności od preferencji mogą to być surowce naturalne lub ich połączenie ze szkłem czy tworzywami sztucznymi. Jeśli natomiast rozważamy meble, to powinny być one pozbawione dekoracji i różnych udziwnień, które rzucają się w oczy.

Funkcjonalność w wykończeniu wnętrz

Współczesny świat sprawia, że uwielbiamy wygodę, komfort i praktyczność naszych mieszkań czy domów. Podczas wykończania wnętrza nowoczesnego trzeba mieć to na względzie – za taką inwestycję często podziękujecie sobie przy najbliższej możliwej okazji!

Na szczęście większość mebli zachowanych w tej stylistyce łączy w sobie świetny wygląd i właśnie funkcjonalność. Jest to świetna wiadomość dla tych, którzy nie lubią marnować czasu na ekstensywne poszukiwania wyposażenia swoich wnętrz.

Podsumowanie

Aranżacje nowoczesne to nie tylko kapitalna prezentacja, ale także właściwości praktyczne, które zdecydowanie ułatwiają codzienne życie.

Artykuł powstał we współpracy z firmą wykończeniową z Gdańska BB Construction.