Fotel bujany – jak wybrać ten najlepszy?

Fotel bujany kojarzy się z przytulnością, ciepłem, bezpieczeństwem. Jak żaden inny relaksuje i wycisza. Wbrew pozorom pasuje nie tylko do wnętrza w stylu retro. W sklepach są obecnie dostępne fotele bujane do mieszkań urządzonych w dowolnej estetyce – klasycznej, nowoczesnej, skandynawskiej czy boho. Jak wybrać najlepszy fotel bujany dla siebie?

Fotele bujane – jaki styl wybrać?

Klasyczne fotele z drewna i plecionki lub z rattanu. Te modele to dziś cieszą się ogromną popularnością. Doskonale sprawdzą się w pomieszczeniu urządzonym w stylu tradycyjnym lub retro, będą pasowały również do mieszkania w estetyce skandynawskiej lub boho.

Fotela bujanego szukaj na https://multiglob.pl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Fotele-bujane-101.html

A co z wnętrzem nowoczesnym? Wiele osób myśli, że minimalizm i nowe trendy w sposób naturalny wykluczają się z babcinym bujanym fotelem. Nic bardziej mylnego! W sklepach dostępne są obecnie bardzo nowoczesne fotele z opcją bujania – o prostym kształcie, obite pasującą do mieszkania tkaniną będą efektownym detalem i umilą czas spędzany w salonie czy sypialni. Mogą mieć identyczny wygląd jak fotele stojące lub stołki barowe w stylu minimalistycznym albo glamour. Są dostępne w szerokiej barwie kolorów, wzorów, wykonane z różnych materiałów. To doskonała opcja dla tych, którzy poszukują oryginalnych mebli do swojego mieszkania.

Czym się kierować przy zakupie fotela bujanego?

Fotel bujany może stanąć w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Idealnie nadaje się do służącego wypoczynkowi salonu, któremu nada przytulności i ciepła. Pokochają go nie tylko domownicy, ale i goście. Można postawić go również w sypialni – ułatwi wieczorne wyciszenie, wystarczy się w nim zanurzyć i oddać lekturze, słuchaniu muzyki albo marzeniom na jawie.
Fotele bujane są popularne również w pokojach dziecięcych – maluszki uwielbiają bujanie w ramionach mamy, działa na nie uspokajająco i wyciszająco, ułatwia zasypianie.
Oglądając fotele bujane, trzeba pamiętać, że oprócz desingu liczy się jakość wykonania. Fotel powinien być stabilny i zaprojektowany tak, by nie było możliwe wywrócenie się na nim przy kołysaniu się – zwłaszcza, jeśli w domu są dzieci. Najlepiej wybierać naturalne, wytrzymałe materiały, którym nie straszny ząb czasu i które długo zachowują ładny wygląd i pełną funkcjonalność.