Chińczycy o energii w łóżku – czyli 4 podstawowe zasady feng-shui w sypialni

Nie wszyscy z nas wierzą w różnego rodzaju teorie, które rzekomo mają poprawiać stan naszego istnienia. Ludzie, którzy nie są zbyt ufni, sceptycznie podchodzą do wszelkich nowinek ze świata ogólnie pojętej metafizyki. Chińskie zasady feng-shui dla takich osób będą wydawały się śmieszne, lecz warto bliżej się im przyjrzeć, ponieważ może okazać się, że wcale nie są pozbawione sensu.

sypialnia feng shuiFilozofia feng shui ostatnimi czasy stała się bardzo popularna i niesie wiele ciekawych teorii, z której korzystają już architekci na całym świecie. Co takiego mówią natomiast o aranżacji sypialni? Jak zasady feng shui mogą wpłynąć na nasz sen? I czy w ogóle posiadają takie możliwości? Oto 4 podstawowe zasady chińskiej filozofii w sypialni:

    • Kolory ścian, mebli i dodatków muszą być delikatne i niekrzykliwe. Ta zasada dotyczy energii, która wydzielana jest przez wszystkie silne, jaskrawe kolory. Gdybyśmy chcieli zasnąć w miejscu na przykład intensywnie czerwonym – mielibyśmy z tym problemy, ponieważ czerwień, należąc do barw energicznych, nie uspokaja, a wręcz przeciwnie – rozbudza i zachęca do ruchu.
    • Łóżko musi być nowe i najlepiej drewniane. Zgodnie z zasadami feng shui przedmioty przechowują w sobie cząstki energii swoich właścicieli (także tych poprzednich). Dlatego nie należy ryzykować i spać w łóżku po kimś. Warto zaopatrzyć swoją sypialnię w nowe drewniane łóżko. Podobno właśnie na takim najlepiej się wyśpimy.
    • Wszelkie lustra muszą zniknąć! No, chyba, że chcemy zwiększyć temperaturę erotyczną w sypialni. Wtedy ustawienie lustra (najlepiej naprzeciwko łóżka) wzmaga przebieg energetyczny i wywołuje gorące żądze w obojgu kochanków.
    • Rośliny mile widziane, lecz w niewielkich ilościach. Warto zapamiętać, że rośliny, podobnie jak ludzie, również czerpią energię z otoczenia. Dlaczego więc mielibyśmy sami stwarzać sobie konkurencję w naszej własnej sypialni? Zamiast konkurować z roślinami o życiową energię, lepiej wynieśmy je do innego pomieszczenia. A dla równowagi zostawmy jedną, może dwa nieduże kwiatki.

bedroom sypialnia feng shui

Stosując się do wszystkich zasad feng-shui, musielibyśmy całkowicie przearanżować nasze mieszkania, tracąc na takie przedsięwzięcie dużo czasu, siły oraz pieniędzy. Nie warto chyba stawiać wszystko na niepewną filozofię. Warto natomiast wprowadzić w swojej sypialnie kosmetyczne, w miarę naszych możliwości, zmiany. A nuż okażą się dla nas przyjazne i poczujemy się bardziej wypoczęci.